Vítejte na sesterském blogu Vocaloid SK/CZ, který má pod palcem SONiA (Haru).
Blog je zaměřený na mou tvorbu jako jsou překlady, fanarty, covery a návody. Více o vocaloidech neleznete na Vocaloidczsk.blog.cz

VY1

16. října 2011 v 11:24 | Haru 【春】 |  Vocaloid Profiles
Vývojáři
Bplats, Inc.
Yamaha

Distributor
Bplats, Inc.

Datum vydání
1.9. 2010

Ostatní jména
Mizuki, Mizki, MIZKI

Země původu
Japonsko

Série
Vocaloid 2 - VY

Hlas propůjčil:
/


VY1 je první Vocaloid z ruhé řady, který nemá svého vlastního avatara. Hlas programu je čistě počítačově vygenerovaný a narozdíl od ostatních Vocaloidů je možno ho upravovat (tudíž teoreticky nepotřebujete další program).

Ačkoli VY1 nemá své zpodobnění v oficiálním avataru, fanoušci zapracovali a vecpali do podvědomí veřejnosti, že Mizuki má tmavé, nosí oblečení podobné kimonu (většinou v růžové barvě) a jejími symboly jsou vějíř a ozdobná spona ve vlasech.
VY1 je pokládáno spíše za ženskou zpěvačku, ale jelikož lze hlas programu upravovat, může znít i v mužské podobě.

Srovnání Hatsune Miku a VY1

Když bylo VY1 MIZKI (chybějící U znamená, že uživatel "You" má programu vtisknout svůj vlastní obraz) poprvé ohlášeno a později vyšlo jen pod názvem VY1 (Vocaloid Yamaha 1), skoro upadlo v zapomnění. V té době totiž na sebe poutala pozornost Lily od Internet Co a každý může říct, že je vzhledově zajímavější než VY1. Co se ale týče schopností, Mizuki může Lily bez sebemenších problémů převálcovat. Její hlas je čistší a dokonce se může jevit i více jako lidský, ačkoli program není založený na hlase existujícího zpěváka.

VY1 vyšlo také na iPad a iPhone. Program možná nemá tolik funkcí, jako ten na PC, ale je to nejlevnější Vocaloid, který můžete sehnat.

Hlas VY1 si také oficiálně propůjčil televizní program VOCALO Revolution pro svého maskota CUL. Relace se zabývá vším, co se Vocaloidů týče, zpovídá vývojáře, ale i populární tvůrce a představuje nejnovější PV videa.

Závěrečná PV VOCALO Revolution
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2011 Nakano Miharu
Design by Miharu • Picture by Haru

Kopírování: Jediné, co je možno z tohoto blogu kopírovat jsou videa hostovaná na serveru YouTube. Vše ostatní bude považováno za krádež a také tak bude s vámi jednáno - jako se zloději. Neznalost neomlouvá.
Povoleny jsou pouze odkazy vedoucí na adresu tohoto blogu.